Mladoboleslavské děti se na táboře učí základům filmařiny

28.07.2016 (20:01)
Mladá Boleslav - Na téměř tři desítky dětí mají tento týden možnost nahlédnout do tajů filmové kuchyně a dozvědět se něco o základech animace, dabingu a dalších filmařských disciplín. V prostorách vzdělávacího centra na Karmeli totiž probíhá poprvé speciální příměstský tábor, který pro děti zaměstnanců ŠKODA AUTO organizuje společnost FILMFEST, s.r.o. Ta je pořadatelem Zlín Film Festivalu – Mezinárodního filmového festivalu pro děti a mládež.

Tábory s tematickým zaměřením se rok od roku těší většímu zájmu rodičů a hlavně dětí. Pod vedením odborníků ze Zlín Film Festivalu se ten filmový letos poprvé uskuteční také v Mladé Boleslavi. „Náš Filmový festival se v Mladé Boleslavi těší dlouhodobě velké oblibě. Tábora se zde budou mít možnost zúčastnit děti zaměstnanců společnosti ŠKODA AUTO,“ uvádí umělecká ředitelka ZFF Markéta Pášmová.

Náplní příměstského tábora je filmování, dabing, studio reportérů nebo výtvarné činnosti. „Děti si mohou vyzkoušet různé techniky animace v reálném i počítačovém prostředí. Naučí se základům fázování, pixilace či ploškové animace. Stanou se na chvíli hercem a dabérem dětských filmů,“ popisuje Markéta Pášmová a doplňuje: „Promění se ale také v mladé reportéry, kteří natáčí rozhovory a reportáže z dění filmového tábora, které následně v profesionální střižně zpracují a připraví k odvysílání ve festivalové TV.“ Táborový týden vyvrcholí pátek odpoledne prezentací filmových děl před rodiči táborníků.

Příměstské tábory jsou dlouhodobým projektem Zlín Film Festivalu, ve Zlíně probíhají letos již pátým rokem. „Naším záměrem je poskytnout dětem se zájmem o filmovou tvorbu smysluplnou náplň pro trávení volného času o letních prázdninách a umožnit jim rozvíjet tvůrčího a kreativního ducha, dozvědět se něco o historii ateliérů a naučit se něco od zkušených odborníků,“ uvádí majitel společnosti FILMFEST Čestmír Vančura.
Autor: mk
 
:: reklama
:: reklama
 
Z rubriky Zprávy by Vs tak mohlo zajmat:

Legiovlak si pro následující dny udělal zastávku v Mladé Boleslavi

FOTO: Marcela Volfov
Mladá Boleslav - Legiovlak je projektem Československé obce legionářské. Jejich cílem bylo vytvořit věrnou kopii legionářského vlaku z období 1918–1920, ... cel lnek
 

Mladoboleslavské ženy se opět budou učit samovyšetření prsu

Mladá Boleslav - Naučit ženy a dívky samovyšetření prsu a zdůraznit význam prevence v boji s nejčastějším onkologickým onemocněním u českých žen – ... cel lnek
 
ter 29. listopadu 2022
svtek m Zina a ztra Ondej
 
TIP: Vyberte si region (okresn msto) i zvolte rubriku zprv, pop. oboj a ulote do oblbench. Nastaven URL adresa funguje jako filtr pro Vmi zvolen vbr zprv.