Veteráni se sjedou do Mladé Boleslavi

29.05.2014 (23:01)
Mladá Boleslav - Příští týden proběhne další ze série devíti letošních rally historických automobilů Czech Hero Ride, které se konají na řadě atraktivních míst České republiky a doprovází je bohatý kulturní program určený nejen příznivcům motorismu. Oldtimer Bohemia Rally – Fiva je, stejně jako ostatní veteránská setkání tohoto projektu, zasvěcena určité době, tématu a slavné motoristické značce – v tomto případě značce Laurin&Klement a osobám obou nositelů tohoto slavného jména.

Od 5. do 7. června se stanou Mladá Boleslav, hrad Trosky, Benešov nad Ploučnicí a další místa, zastávkami akce Czech Hero Ride 2014. 5. ročník Oldtimer Bohemia Rally nabídne závod historických vozů a motocyklů, ale také celou řadu doprovodných akcí na zajímavých místech po trase tohoto závodu středočeským regionem.

Akce zařazené do projektu Czech Hero Ride doprovází motto Auta, která mají příběh. „Jednotlivé rally mají totiž vždy své hlavní téma postavené na příběhu jednoho konkrétního vozu a jedné historické nebo současné osobnosti. Konkrétní vůz a osoba jsou většinou úzce spjatí s regionem, ve kterém akce v rámci závodů probíhá,“ uvádí Ing. Rostislav Vondruška, generální ředitel agentury CzechTourism. V Mladé Boleslavi si tak návštěvníci připomenou osobnosti pánů Laurina a Klementa, kteří neodmyslitelně patří k sobě stejně jako vozy značky nesoucích jejich jméno k období první republiky. Jejich legendární „110“ se roku 1925 stala nejfrekventovanějším vozem na českých silnicích a nyní i hlavní hvězdou veteránské akce Czech Hero Ride v Mladé Boleslavi.

Více informací a podrobný program o této i dalších akcích na www.czechheroride.cz.
Autor: mk
 
:: reklama
:: reklama
 
ter 29. listopadu 2022
svtek m Zina a ztra Ondej
 
TIP: Vyberte si region (okresn msto) i zvolte rubriku zprv, pop. oboj a ulote do oblbench. Nastaven URL adresa funguje jako filtr pro Vmi zvolen vbr zprv.